Strona główna » Wiedza kajakowa » Odznaki kajakowe » TRW TOK PTTK

Terenowy Referat Weryfikacyjny TOK PTTK/PZK nr 30 we Włocławku

Komisja Weryfikacyjna Turystycznej Odznaki Kajakowej, obecnie Referat Weryfikacyjny tej odznaki, są związane z Włocławski Klubem Wodniaków od początku jego istnienia. Komisja została założona już w 1957 roku i działała nieprzerwanie do 2003 roku. Największe zasługi w jej pracach mieli znamienici włocławscy kajakarze, Tadeusz Tyszkowski (kilkukrotny zdobywca Dużej Złotej TOK i Brązowej Odznaki ICF) i Piotr Sutorowski (zdobywca TOK Za Wytrwałość), obaj już niestety nie żyjący.

Obecnie Terenowy Referat Weryfikacyjny TOK działa pod przewodnictwem Barbary Krajewskiej i składa się oprócz niej z pięciu członków: Bartłomieja Jóźwiaka, Włodzimierza Kotwasińskiego, Lecha Wojciecha Krajewskiego, Tomasza Krajewskiego i Mariana Stalisia. Posiada uprawnienia do nadawania Turystycznych Odznak Kajakowych PTTK do stopnia Za Wytrwałość Platynowa włącznie, Turystycznych Odznak Kajakowych PZK do stopnia Złotego włącznie, Górskich Odznak Kajakowych PTTK do stopnia srebrnego włącznie i Dziecięcej Odznaki Kajakowej „Kiełbik”.

Członkowie czynni i sympatycy WKW PTTK posiadają następujące odznaki (wymieniono najwyższe ze zdobytych):

Za Wytrwałość Diamentowa:

    TOK Za Wytrwałość Diamentowa
  1. Lech Wojciech Krajewski
  2. Tomasz Andrzej Krajewski

Za Wytrwałość Platynowa:

    TOK Za Wytrwałość Platynowa
  1. Marian Staliś

Za Wytrwałość:

    TOK Za Wytrwałość
  1. Kazimierz Dwórznik
  2. Bartłomiej Jóźwiak
  3. Barbara Krajewska
  4. Włodzimierz Kotwasiński

Duża Złota:

    TOK Duża Złota
  1. Maciej Kleyna
  2. Aleksandra Mastalerz
  3. Leszek Pazderski
  4. Konrad Staliś
  5. Stanisław Wojciechowski

Złota:

    TOK Złota
  1. Elżbieta Kotwasińska
  2. Alina Kordus-Krajewska
  3. Ewa Łączyńska
  4. Mariusz Mastalerz
  5. Jerzy Modliński
  6. Agata Romińska
  7. Marek Romiński
  8. Krystyna Staliś
  9. Monika Wachowiak
  10. Tadeusz Wojciechowski

Srebrna

    TOK Srebrna
  1. Katarzyna Daliga
  2. Jerzy Duży
  3. Wojciech Dwórznik
  4. Krzysztof Kłobukowski
  5. Mariusz Kordylak
  6. Jolanta Kotwasińska
  7. Katarzyna Kwiatek-Skrobańska
  8. Piotr Libura
  9. Arkadiusz Maciaś
  10. Katarzyna Maciaś
  11. Martyna Mastalerz
  12. Małgorzata Pazderska-Szawłowicz
  13. Rafał Szotkowski
  14. Łukasz Wojciechowski
  15. Tadeusz Wojciechowski jr.
  16. Paweł Wysiński

Brązowa

    TOK Brązowa
  1. Małgorzata Andrzejewska
  2. Jerzy Chudzyński
  3. Martin Daliga
  4. Ilona Glezman-Duży
  5. Joanna Kordylak
  6. Mariusz Kordylak
  7. Michał Krajewski
  8. Wojciech Libura
  9. Anna Majkowska
  10. Grażyna Sobczak
  11. Urszula Sobczak
  12. Maria Wachowiak
  13. Tomasz Wojciechowski
  14. Kinga Zbonikowska
  15. Daniel Zieliński
  16. Mariusz Zielmachowicz

Popularna

    TOK Popularna
  1. Agnieszka Dylewska
  2. Piotr Kleyna
  3. Julia Kordylak
  4. Marcel Korylak
  5. Jacek Lewandowski
  6. Marta Modrzejewska
  7. Magdalena Pinter
  8. Barbara Staliś
  9. Karol Staliś
  10. Daniel Szotkowski
  11. Patrycja Szotkowska
  12. Iwona Szymańska
  13. Natalia Szymańska
  14. Anna Tyszko
  15. Anna Wojciechowska
  16. Piotr Zwoliński

Górska Odznaka Kajakowa PTTK

Złota

    GOK Złota
  1. Tomasz Andrzej Krajewski

Srebrna:

    GOK Srebrna
  1. Włodzimierz Kotwasiński
  2. Lech Wojciech Krajewski

Brązowa:

    GOK Brązowa
  1. Kazimierz Dwórznik
  2. Bartłomiej Jóźwiak
  3. Marian Staliś

Dziecięca Odznaka Kajakowa „Kiełbik”

Złota:

    DOK Złota
  1. Zofia Krajewska

Srebrna:

    DOK Brązowa

Brązowa:

    DOK Brązowa
  1. Aleksander Szotkowski
  2. Otto Szotkowski