Strona główna » Zdjęcia kajakowe » Reportaże ze spływów » 1

Pokonywanie śluzy we Włocławku

Aby móc śluzować się kajakami przez Stopień Wodny we Włocławku należy poczynić kilka zabiegów: między innymi zgłosić tam i ówdzie, załatwić to i owo, ponadto trzymać się raczej poniższych wskazówek zwracając baczną uwagę żeby nie pomylić kolejności:

Myślimy, że daliśmy wystarczającą odpowiedź na kierowane niejednokrotnie do nas, powyższe pytanie od innych wodniaków z kraju. Nie wydaje nam się iż budując taką budowlę jaką jest zapora wodna we Włocławku nie uwzględniono w projekcie bezpiecznego śluzowania łodzi turystycznych jakimi są kajaki.

Jest rzeczą oczywistą iż takie postępowanie nie sprzyja rozwojowi turystyki a szczególnie turystyki kajakowej nie tylko w naszym regionie.

Pokazując problem być może uczulimy odpowiedzialne osoby za taki stan rzeczy i spowodujemy zmianę jak nam się wydaje dziwnych przepisów i zwyczajów panujących na śluzie we Włocławku.

Powyższe uwagi spisane są na podstawie spływu kajakowego zorganizowanego w dniach 17 - 19 września 2004 roku na trasie Włocławek - Płock.